بانک اطلاعات دارویی
شرکت بایوسان فارمد
شرکت برکت تل
شرکت بیوسان فارمد
شرکت دارویی آتی فارمد
شرکت دارویی برکت
شرکت گروه سرمایه گذاری البرز
         شرکت گروه صنایع شفا فارمد (شفاى سارى)  در سال 1375  با  هدف  توليد سالانه  300  تن  انواع  آنتى بيوتيک ها   منجمله  اريترومايسين  پايه  (Erythromycin Base)  که نخستين آنتى بيوتيکى است که در ايران به روش بيوتکنولوژى و با استفاده از فرمانتاسيون توليد مى گردد در زمينى به مساحت 23 هکتار تاسيس گرديد .    اريترومايسين پايه   به  عنوان يک مولکول مادر در توليد آنتى بيوتيک هاي گروه ماکروليدى شامل اريترومايسين اتيل سوکسينات (Erythromycin Ethyl Succinate)، آزيترومايسين (Azithromycin) ، کلاريترومايسين (Clarithromycin) و روکسي ترومايسين (Roxithromycin) کاربرد دارد . در سال 1378 همزمان با تغييرات بنيادى در ساختار شرکت و به منظور تامين مالى بخشى  از هزينه هاى  طرح  و  هم چنين آغاز عملى توليد آنتى بيوتيک ، طراحي و ساخت خط توليد اريترومايسين اتيل سوکسينات (EES) از اريترومايسين پايه با ظرفيت اسمى 100 تن در سال آغاز و اين خط در سال 1379 افتتاح گرديد و توليد آن تاکنون ادامه دارد.    اين خط توليد مستمراً با بهره گيرى از آخرين امکانات تکنولوژى جهانـــى بهينه سازي شده است تا امکان توليد عالى ترين کيفيت محصـول را فراهم سازد.   اين شرکت در گام بعدى در خرداد ماه سال 1385 توليد آزيترومايسين با ظرفيت 20 تن در ســال را راه اندازى نمود و همزمان تحقيقات توليد ماده موثره کلاريترومايسين را نيز آغاز نمود و با موفقیت به بهره برداری رساند. شرکت گروه صنایع شفا فارمد، توسعه سبد محصولات ماکرولیدی را همچنان در اولویت برنامه های تولیدی خود دارد. از جمله این محصولات می توان آزیترومایسن تیست ماسک را نام برد که در سال 1391 به بهره برداری رسید

       جدیدترین دستاورد شرکت گروه صنایع شفا فارمد، طرح عظیم تولید انبوه پنی سیلین جی می باشد. پنی سیلین جی مولکول پایه اولیه سنتز آنتی بیوتیک های بتالاکتام است که از پر مصرف ترین گروه آنتی بیوتیک ها در جهان می باشد.

         نظر به اهمیت استراتژیک پروژه تولید ماده اولیه پنی سیلین جی بعنوان ملکول پایه برای تولید دهها آنتی بیوتیک در داخل کشور و با توجه به اهمیت دفاعی، پزشکی و ملی آن تلاش های زیادی در طی دو دهه گذشته برای راه اندازی این پروژه عظیم صورت گرفته که هیچکدام از حرکت ها به مرحله اجرایی خود نرسید. اهمیت پنیسیلین جی در حدی است که شورای عالی امنیت ملی ایران در سال 1386 گزارش جامعی در این خصوص تهیه نمود و سعی کرد تا کلیه مقدمات برای تولید این ماده در کشور را فراهم نماید.

        اکنون ما افتخار این را داریم که اعلام کنیم برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، شرکت گروه صنایع شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تولید موفقیت آمیز در مقیاس صنعتی را در سالروز ولادت با سعادت آقا امام علی بن موسی الرضا (ع) سال 1392 آغاز نمود.

       در این طرح ملی، تولید انبوه پنی سیلین جی با استفاده از آخرین دستاوردهای دانش بیوتکنولوژی صنعتی با هدف خودکفایی کشور و بومی سازی دانش فنی مربوطه انجام گردیده است.

 

 مدیران عامل
 دکتر امیر اسماعیل ثقفی نیا
از سال 1375 تا 1390

_____________

دکتر حمید رضا راسخ
از 1390 تا 1392
______________________

 
مهندس شکراله محسنی آهنگر
از 1392 تا 1393

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی و سئو سایت توسط نونگار